Správne fungovanie lymfy je kľúčový proces pri chudnutí, ak nefunguje správne, cítime sa i unavení a organizmus zaplavujú toxíny a odpadové látky. Fungujúci lymfatický systém je podmienkou celkového zdravia. Ak je na niektorom mieste prúdenie lymfy spomalené, alebo dokonca znemožnené dochádza k opuchom končatín a v oblasti tukového tkaniva a k vzniku celulitídy.

Lymfodrenáž

Pre naštartovanie lymfy slúži tzv. lymfodrenáž, ktorá pomáha odvádzať všetky škodlivé toxíny z tela. Lymfodrenáž je možné použiť aj ako príležitostnú procedúru na uvoľnenie svalov, umožňuje zároveň aj príjemný relax. Zvyšuje účinky kavitácie, rádiofrekvencie, kryolipolýzy a pod. 

Rozlišujeme MANUÁLNU a PRÍSTROJOVÚ LYMFODRENÁŽ.  Nie je jedno ako sú tieto masáže vykonávané a je vhodné vložiť sa do rúk certifikovanému personálu. V prípade prístrojovej lymfodrenáže sa odporúča vhodná kombinácia i s manuálnou. Cieľom prístrojovej lymfodrenáže je realistická stimulácia masážnej vlny, ktorá je identická s ručnou lymfodrenážou. Rozdiely medzi jednotlivými lymfodrenážnymi systémami sú až priepastné. V zásade platí, že čím väčší počet komôr, tým reálnejšia, komplexnejšia a tiež kvalitnejšia je lymfodrenáž. Dôležité pred každou masážou je uvoľnenie uzlín.

Prístroj Ballancer

Ballancer je technologicky najvyspelejšie zariadenie svojho druhu. Patrí k špičke na trhu prístrojovej lymfodrenáže, tak ako kvalitou vykonanej procedúry, unikátnymi funkciami, tak aj kvalitou spracovania. Ballancer je 24-komorový systém

Ballancer je 24-komorový systém, všetkých 24 komôr je na seba úplne nezávislých, prístroj má 24 vývodov.

Je veľmi dôležité vedieť, že prístroj najskôr lymfatické cesty otvára, a až potom vykonáva drenáž. Navyše oproti iným typom, aplikátory Ballancer umožňuje i masáž priehlavkov a plôšok nôh, cez lýtka, stehná, triesla, oblasti slabín a dolnej časti brucha, vďaka čomu je lymfodrenáž dolných končatín komplexná a veľmi účinná. Tie najlepšie systémy na trhu, majú komory vyrobené z elastického materiálu a v nohaviciach sú usporiadané šupinovito, to znamená, že každá čiastočne prekrýva tú ďalšiu. Vtedy je stimulácia skoro dokonalá.

ÚČINKY

tlaková masáž prispieva v boji proti celulitíde, zmierňuje opuchy

pomáha pri znižovaní hmotnosti, zlepšenie metabolizmu

redukuje objem masírovaných partií, boky, stehná, brucho

zlepšuje funkciu lymfatického systému, aktivácia imunitného systému

prirodzená detoxikácia organizmu, podporuje vylučovania toxínov a odpadových látok

stimuluje kolagénové vlákna v spodných vrstvách kože, zvyšuje elasticitu pokožky a zlepšuje vzhľad

prevencia proti kŕčovým žilám, syndróme ťažkých nôh, zlepšenie a regulácia žilového obehu, prevencia proti trombóze

zvyšuje účinky kavitácie, rádiofrekvencie, kryolipolýzy a pod., vyplavovanie tukových buniek po kavitácii

KONTRAINDIKÁCIE

ochorenia pokožky, ochorenie štítnej žľazy

akútne vírusové, alebo bakteriálne ochorenie

tehotenstvo, šestonedelie, dojčenie, menštruácia

akútny zápal hlbokých žíl, vystúpené kŕčové žily

zápal lymfatických ciev, akútne tráviace ťažkosti

ochorenia žlčníka a močového ústrojenstva

kardiovaskulárne ochorenia, angína pectoris

stav po infarkte myokardu, neliečený vysoký tlak, arytmia, malígne ochorenia.

K lymfodrenáži patrí pravidlo pitného režimu k najdôležitejším zásadám. Zvýšený príjem tekutín by sa mal dodržiavať niekoľko hodín po tejto procedúre, pretože aktivácia lymfatického systému pretrváva až 48 hodín a účinok je stále intenzívny.

V našom štúdiu vám radi poskytneme akékoľvek informácie ohľadne fungovanie lymfatického systému, pomôžeme zorientovať sa v širokej škále nami poskytovaných služieb a navrhneme na mieru šitý program iba pre vás. Vo 4 style, štúdiu krásy a zdravia máte možnosť využiť nielen manuálnu ale i prístrojovú lymfodrenáž špičkovým strojom Ballancer.