Mezoterapia

Dermatologické nedostatky kože trápia takmer každého z nás.

S mastnou alebo suchou pleťou, vráskami, jazvami po akné, s celulitídou alebo striami bojujeme všetkými možnými spôsobmi.

Súčasná moderná dermatológia však prináša úplne nové a vysoko účinné riešenie, ktorým je mezoterapia.

Ide o bezpečný liečebný postup, ktorý bol vyvinutý francúzskym lekárom Dr. Michaelom Pistorom už pred skoro 60 rokmi.

Mezoterapia, nazývaná aj mezolift, predstavuje prírodnú liečebnú procedúru, ktorá využíva nechirurgickú lekársku techniku.

Využíva kombináciu prírodných liečiv, vitamínov, rastlinných extraktov, homeopatík a aminokyselín, ktoré pomáhajú pri omladení pleti.

Zmes tejto “vitamínovej bomby“ v kombinácii s kyselinou hyalurónovou sa nanáša na ošetrovanú časť pokožky.

Následne sa vtiera do pokožky pomocou jemných ihličiek.

Mezolift zlepšuje celkový tonus a elasticitu a pleť dokonalo hydratuje.

Jazvičky spôsobené akné sa vyplnia vodou, vďaka čomu postupne miznú.

monopolarnatvar

Monopolárna rádiofrekvencia – tvár

Po tomto ošetrení sa ako prvý klinický efekt prejaví kontrakcia (stiahnutie) kolagenových vlákien, čím sa okamžite vyhladia povrchové vrásky a vypne sa vrchné tkanivo. Dlhodobí efekt spočíva v pretrvávaní dlhodobej tvorby kolagenových a elastinových vlákien a spevňovaní pokožky. Taktiež dochádza k „rozpusteniu“ tukových vankúšikov. Monopolárna RF dosahuje vyššiu hustotu energie a hlbšiu penetráciu (hĺbka 6 – 6 mm)

VYPNUTIE SPEVNENIEVRÁSKYSPEVNENIE PODBRADKU ELASTICITA

bipolarna_radiofrekvencia

Bipolárna rádiofrekvencia s endomasážou

Ako prvý klinický efekt toto ošetrenie poskytne kontrakciu (stiahnutie) kolagenových vlákien, čím sa vyplnia povrchové vrásky a okamžite vyhladí tkanivo. Dlhodobí efekt spočíva v tvorbe nových kolagenových i elastínovýh vlákien a spevňovaní pleti. Vákuové ošetrenie (endomasáž) prispieva k odvodu odpadových látok do spádových lymfatických uzlín a vyhladeniu pokožky.

Striedavé prúdy s vlnovými dĺžkami v rozsahu rádiofrekvencie (RF) sa v súčasnej dobe používajú v medicíne na rôzne účely. Účinky vyvolané na kolagén touto technológiou, sú vyvolané hlavne teplom, ktoré sa tvorí zo striedavého prúdu prechádzajúceho biologickými tkaninami. Zásadou je, že elektrina vždy prúdi tkanivom z východzieho bodu do bodu konečného a v prípade striedavého prúdu tok nastane v rôznych smeroch. Príjemné vákuové ošetrenie zvýši krvnú cirkuláciu, a tým zlepší dodanie kyslíku a živín bunkám c koži i podkoží. Súčasne sú z ošetrovenej oblasti odstraňované toxíny a ďalšie odpadové látky. Týmto ošetrením podporujeme tiež vlastnú tvoru kolagénu a kyseliny hyaluronovej.

VRÁSKYSPEVNENIEELASTICITA

mikroihlickova

Mikroihličková (frakčná) rádiofrekvencia

Toto ošetrenie umožní ošetrenie i hlbších vrások a poskytuje vysoko účinnú remodeláciu a spevnenie pleti. Je trochu bolestivé (v prípade záujmu je možná aplikácia znecitlivujúceho krému)

Okrem tváre je toto ošetrenie účinné i pre vypnutie ochabnutej kože, redukcii strií (napr. v oblasti brucha, bedier, poprsí, stehien,…), jaziev po akné, hlbokých vrások v oblasti dekoltu.

V cene je 1 ampulka koncentrátu aktívnych látok + nadštandartná starostlivosť lekárskou kozmetikou. Paralelné pôsobenie rádiofrekvencie umocňuje celkový efekt ošetrenia.

Rotujúci valček s 200 veľmi tenkými mikroihličkami z chirurgickej ocele spôsobuje drobné bodnutia prostredníctvom podtlaku. Paralelne pôsobiaca monopolárna rádiofrekvencia stimuluje regeneráciu a remodeláciu tkaniva a zaisťuje lepší prienik súčasne aplikovaných koncentrátov aktívnych látok – mezokoktejlov. Vďaka súčasnému podtlaku s endomasážou je ošetrenie menej bolestivé a súbežne prebieha i detoxikácia. Princípom mikroihličkového ošetrenia je tvorba drobných raniek, čo stimuluje proces hojenia. Proces hojenia spočíva v uvoľnení rastových faktorov, fibroblasty sa presúvajú do oblasti „poškodenia“, tvoria novú mimobunečnú matrix (hmotu) – novú opornú štruktúru, kolagén a dochádza k tvorbe nových elastinových vlákien. Výsledkom je vyplnenie hlubokých vrások, jaziev, zlepšenie pružnosti pokožky, preskupenie – harmonizácia farby plati, redukcia veľkosti pórov.

VYPNUTIE KOŽE REDUKCIA STRIÍ REDUKCIA JAZIEV REDUKCIA VRÁSOKREMODELÁCIAPIGMENTELASTICITA